Вхід на сайтКАЛЕНДАРФотодокументальна виставка "Спротив геноциду" відкрилася у Бурині PDF Друк e-mail
Новини Буринщини - Новини Буринщини
Написав Administrator   
Середа, 17 лютого 2016, 15:01

 
 
17 лютого 2016 року у Буринському районному будинку культури відкрилася пересувна фотодокументальна виставка "Спротив геноциду". 
 
 
 
Виставка створена Українським інститутом національної пам’яті спільно із Галузевим державним архівом СБУ, Центром досліджень визвольного руху та Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 32-33 років в Україні.

Автори – Володимир Тиліщак (керівник проекту), Володимир Бірчак, В’ячеслав Василенко, Володимир В’ятрович, Сергій Горобець, Володимир Іванченко, Ніна Лапчинська, Олександр Штоквиш, Богдан Патриляк (науковий консультант).
 
Українські селянські повстання 1930-1932 років поставили під загрозу реалізацію планів Сталіна. Режим боявся, що український спротив призведе до його падіння: адже у першому півріччі 1932 року 56% протестних виступів у СРСР припадали на Україну. Тому диктатор завдав страшного удару у відповідь, яким став штучно організований голод. Історія цих повстань — у виставці «Спротив геноциду».
 
На стендах представлені унікальні документи та фото із ГДА СБУ, інших державних архівів, які розкривають масштаби спротиву, його форми і методи.
 
Бібліотекарі Буринської центральної районної бібліотеки підготували книжково- ілюстративну виставку "Скорботний біль і пам'ятка живим". В ексозиції центральне місце посідають книги про ті трагічні моменти історії нашої країни. Окремим розділом представлені видання про голодомор 1932-1933 років на Буринщині.
 
 
 
 
 
На відкритті виступили перший заступник голови Буринської РДА Валентина Перепелиця, начальник відділу культури і туризму РДА Микола Дишковець, дослідники голодомору на Буринщині Микола Бондаренко, Олександр Капітоненко, Любов Овсієнко.
 
 
 
Директор Буринського краєзнавчого музею Микола Кононенко провів оглядову екскурсію.

Виставка працюватиме до 22-го лютого. 
Електронний варіант виставки Ви можете переглянути за цим посиланням

Останнє оновлення на Середа, 17 лютого 2016, 15:22
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 73 гостей на сайті