Вхід на сайтКАЛЕНДАРКниги на щодень: чи всі вони повчальні? PDF Друк e-mail
Це цікаво знати - Цікаві факти
Написав Administrator   
П'ятниця, 25 листопада 2011, 14:39

 

«Книжка вчить, як на світі жить». Це відоме українське прислів'я залишилося в пам'яті багатьох із нас ще зі шкільних років. Але чи справді всі книги вчать того, чого нам треба?

Безумовно, світ змінюється – змінюються і книжки. З винайденням друкарства їх видання значно полегшилося. Але разом із тим з'явилося багато книг, які не гідні такими називатися. Я веду мову про книги, листівки, брошури, плакати, що пропагують насилля над людиною, расову дискримінацію, нівелювання норм загальнолюдської моралі, розпалювання міжконфесійної, міжнаціональної, гендерної ворожнечі. Вся ця література заборонена до видання законодавчо, але ж хтось її друкує і заробляє на цьому чималі гроші.


За радянських часів такі діяння були б просто унеможливлені винесенням тюремних строків і цензурою. Та з іншого боку, пам'ятаємо й часи, коли цензура забороняла літературні твори просто тому, що їх автори були «неблагонадійними», інакше кажучи, сповідували інші погляди на життя, державний устрій. Партія втручалася практично в усе, наказуючи, як людям жити, що вдягати, їсти, куди ходити та ін. У тому числі і які книги читати. Звичайно, з погляду сучасної людини це просто неприпустимо. Тож чи варто цензурувати книги, ЗМІ? Однозначна відповідь – ні. В Україні, як і в більшості країн світу, цензура заборонена конституційно. Але матеріали, які пропагують насилля, патогенні тексти про стихійні лиха, кримінальні злочини, аварії (щодня в новинах їх бачимо), видавати й випускати в ефір не варто.


Останнє оновлення на П'ятниця, 25 листопада 2011, 14:51
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 23 гостей на сайті