Вхід на сайтКАЛЕНДАРПетухівка PDF Друк e-mail
Краєзнавство - Історія сіл Буринщини
Написав Administrator   
Четвер, 08 січня 2015, 09:15

Село Петухівка
у спогадах В.М. Герасименка
 
Сьогодні ви не знайдете на мапі Буринщини цього населеного пункту, бо воно ліквідоване як поселення 2006-го року. Мова йде про Петухівку Олександрівської сільради. 
Після скасування кріпосництва люди почали шукати вільні землі. Революція 1905 року загострила земельне питання. Реформа Столипіна надала право селянам придбати землю. Ці ґрунти надавалися безкоштовно.  І ось на таку виділену земельну ділянку прибув (звідкіля – невідомо) такий собі Півнєв, який осадив хутір Петухівку. Згодом до нього приєдналися Вернигори, Гурінови, Гуценки, Деркачі. Хутір заселявся в основному переселенцями з навколишніх сіл шляхом вступу в шлюб.
Першопоселенці займалися землеробством. Місцевість становила собою невгіддя з дерново-підзолистих та піщаних ґрунтів. Хутір Петухівка був осаджений на піщаному бугрі завдовжки 3 км, який тягнувся серед болотистої місцевості до с.Ушивки (нині Октябрьське Путивльського повіту).  Весняної пори річище ріки Сейм, на площі якого розташована була Петухівка, затоплювалася паводковими водами і годі було дістатися до райцентру Бурині, а лише до Путивля через Ушивку та с.Корольки, а потім через Сейм човном до Прудів. 
  У 1950-х роках почалися гідромеліоративні роботи з осушування навколишньої болотистої місцевості, яка включала болота Кільця та Деваки. З боку Олександрівки поставили насосну станцію, яка помпувала воду з Кілець до Ушивського болота  і біля якої  вирита ковбаня (яма) глибиною 12 м.
На Деваках та Кільцях після осушення почали добувати торф на промисловій основі з використанням машинного обладнання. І нині там можна побачити замулені кар’єри. Там же, а також на болоті Гуриновому,  селяни різали торф для власних потреб. У більш давні часи селянам виділяли сінокосні угіддя біля боліт, які носили назви Гурине, Півнєве, Сильчине, Байрак-Проколцеве, Запасне, Панське, Чемеришне, Кільця, Деваки, Ящине, Діброва, Козубка, Заводське (Верзань). Нині ці місцини поросли кущами. З періоду розпаду колгоспу поля тривалий час не оброблялися.
У 1930-х роках у Петухівці було створено сільськогосподарську артіль ім. Лазаря Кагановича.
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
 

Останнє оновлення на Четвер, 08 січня 2015, 09:32
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 74 гостей на сайті