Вхід на сайтКАЛЕНДАРНотаріусівка (хутір Жуківської сільської ради) PDF Друк e-mail
Краєзнавство - Історія сіл Буринщини
Написав Administrator   
П'ятниця, 21 листопада 2014, 14:23

                Віктор Гагін
"Нотаріусівка: назва ще є, а хутора вже немає"
 
        Ця краєзнавча розвідка має на меті привернути увагу до історії забутих хуторів на Буринщині, утворених в період козаччини та Столипінської аграрної реформи, їх володарів – прообразу дрібних селянських власників-фермерів.                                                                   
      Кинувши всі свої пенсіонерські справи, 14 жовтня 2014 року на своїй автівці мчимо  з Миколою Кононенком, директором Буринського районного краєзнавчого музею, з міста Буринь до  хутора Нотаріусівка.   
Ми дослідили місцевість цього хутора. Картина вражаюча: хутір зник, від будівель залишились одні руїни, садиби, болото заросли чагарником. Річка Терн зміліла, заросла порослю.
 
  Як пише українська поетеса Л.Костенко: «Ще назва є, а річки вже немає, пожовкли верби, висохли яри і дика качка тоскно обминає рудиментарні залишки багви».                                   
Пройдуть роки і десятиріччя, нинішнє покоління піде в минуле, його справи стануть надбанням історії. Але наступні покоління не повинні  забувати про своїх предків   і надовго зберігати їх у  своїй пам'яті. Я здійснив екскурсію в моє минуле, де жили мої прадід і дід по матері, колиску – батьківщину моєї матері. 
 Хутір Нотаріусівка Жуківської сільської ради, що  на Буринщині, залишив у моєму житті значний слід. Саме тому й поставив перед собою мету дізнатися про свій хутір, довідатися про історію його заснування, розшифрувати його назву, з якої воно мови і як перекладається.
 
 
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝


Останнє оновлення на Понеділок, 26 січня 2015, 15:42
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 14 гостей на сайті