Вхід на сайтКАЛЕНДАРОлександрівка PDF Друк e-mail
Краєзнавство - Історія сіл Буринщини
Написав Administrator   
Середа, 01 лютого 2012, 10:18

Село Олександрівка

Інформацію зібрала бібліотекар Жаровська Н.М.

 

Олександрівка – село, центр сільської ради.

Щодо походження назви «Олександрівка».

З часу заснування села із покоління в покоління його старожилами передавались відомості про походження назви.

Господарем села був поміщик Олександр Вегера. По народному його жителі називали і називають своє село Вегерівка, а офіційна назва села – «Олександрівка». Заснована в другій половині XVII століття. В основному жителі села займалися землеробством та скотарством.

Розташоване село за 8 кілометрів від районного центру – Буринь і за 3 кілометри від залізничної зупинки Степанівка на лінії Ворожба-Конотоп.

Станом на 01 січня 2011 року в селі налічується 161 двір з наявним населенням 376 чоловік.

На захід від села Олександрівка розташоване село Гвинтове з прилеглими до нього хуторами Коновалове та Шевченкове. Село Олександрівка знаходиться на підвищенні. Оточене воно з північної сторони лісом, перед яким до 1972 року було розташоване болото багате на воду, трави, птахів, з південної – полем, з заходу та сходу – розташовані поля. В самому селі були два ставки, багаті на рибу. З 1972 по 1977 рік здійснювалось осушення болота, після чого через роки ці ставки зникли.

Наявність археологічних пам’яток відсутня.

У центрі села Олександрівка знаходиться могила, в якій поховані учасники громадянської війни. Разом з іншими і жителі села – Геращенко Василь Васильович, Глобенко Кузьма. Десять чоловік із села перевозили зброю до міста Конотоп. На під’їзді до м.Конотоп їх оточили гайдамаки. Вісім чоловік втекло, а двох (Геращенко, Глобенко) було схоплено гайдамаками. Закованих кайданами їх привезли на сільське кладовище де і розстріляли.

╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝


Останнє оновлення на П'ятниця, 22 березня 2013, 10:01
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 38 гостей на сайті