Вхід на сайтКАЛЕНДАРКлепали PDF Друк e-mail
Краєзнавство - Історія сіл Буринщини
Написав Administrator   
Середа, 01 лютого 2012, 10:01

Історія села Клепали

 

Матеріал надала Н.А. Антоненко, бібліотекар сільської бібліотеки-філії Буринської РЦБС

 Записано зі слів мешканки села Клепали Загребельної Катерини Охрімівни 1930 року народження.

 Село Клепали Путивльського уєзда, Курської губернії. Був у селі Клепали Замятін. Замятін визвав архітектора і той спланував улиці рівні, городські. У селі всі вулиці рівні. Хутора застроювались рівно. Вулиці мали назви – Чиківка, Хрещатик, Мельниця, Одорванка, Синій хутір, Гаранив хутір, Харитин, Драччин, Сорочин хутори. На Хрещатику на Казанську один раз на рік завжди була Ярмарка. Продавали корів, коней, волів і всякий крам. Побудував пан Замятін школу. Вчились в школі і із Чаплищ, бо там було тільки два класи, а в нас сім класів. Чапляни наймали квартири і жили, поки ходили в школу. У кожному класі було по 27-32 учні і кожного класу по два. Вчились по дві зміни: до обід і після обіду. Директором у нас був Виготський. Канікули весною були тоді, коли був затоплений яр між Клепалами і Ігорівкою, бо через воду не перейдуть ігорівці.

Двоє багатих людей побудували Ремесляне училище. Там учились не тільки наші люди, а ще із Карпилівки, Чаплищ і інших окружних сіл. Хороші майстри були, робили двері, рами, меблі та інші речі. У війну розвалили Ремесляне училище. Після там була колгоспна конюшня. А десь у 1953 році віддали це приміщення під клуб. Скільки було радості у молоді. Молодь відбудовувала клуб. Було чотири лампи, дві груби. Першими купили шашки і шахмати, а потім гармошку. Згодом наслали в клубі з дощок підлогу, яке то було свято: танцювали і співали довго і весело. Літом біля клубу гуляли, грали на гармошці, а як співали! Одягнуть хлопці піджаки і картузи, а в піджаку квітка і в картузі квітка, так красиво. Співали хлопці кожна вулиця по своєму і знаєш хто то вже йде. Бідно, голодно, холодно, але весело жили, співали, танцювали.

╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
 

 


Останнє оновлення на П'ятниця, 22 березня 2013, 09:55
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 41 гостей на сайті