Вхід на сайтКАЛЕНДАРДяківка PDF Друк e-mail
Краєзнавство - Історія сіл Буринщини
Написав Administrator   
Середа, 01 лютого 2012, 09:59

Історія села Дяківка

 

Матеріал надала Геращенко О.М., бібліотекар Дяківської сільської бібліотеки- філії Буринської РЦБС

 

Село Дяківка розташоване в Північно-Східній частині Буринського району Сумської області і являється адміністративним центром Дяківської сільської ради. На території сільської ради є сім населених пунктів, а саме села: Карпилівка,  Магнітовка, Гатка, Сопушино, Кошари, Жовтневе, Заярівка.

Про час заснування сіл відомостей немає. Але вважається, що частина з них заснована ще в XVI -XVII століттях, коли російський уряд розпочав заселяти південь своєї імперії. На цих територіях і виникли перші поселення.

 Свої назви поселення найчастіше отримували від перших поселенців. Назву Дяківка отримала від першого поселенця дяка, якого уряд вислав на південь за якусь провину. В літературі село Дяківка вперше згадується в XVIII столітті, коли воно було приписано до Глушковської мануфактури. Старожили розповідають, що в XVIII столітті вже існувало поселення Сопушино. Воно теж було приписане до Глушковської мануфактури. Назва жителів цього поселення -«Фабричні» збереглася і до цього часу.

Жителі Дяківки і Сопушино були кріпаками при даній мануфактурі. З 1795 року, коли власником мануфактури став граф Потьомкін, жителі сіл Дяківка, Кошари та Сопушино стали його власністю.

Після скасування кріпосного права почав швидко розвиватись капіталізм. Будувались фабрики, заводи, залізниці. В кінці XIX ст. вступила до ладу Курсько-Київська залізниця, яка проходить по території сіл Дяківка та Кошари.

 У 1897 р. в селі була побудована 2-х класна учительська школа зі строком навчання шість років. Також при школі було збудовано житлове приміщення для приїжджих учнів. Завідуючим  школи був священик.

У 1905 р., коли розпочалась перша російська революція, жителі даних сіл почали вести активну боротьбу проти поміщиків. В червні місяці цього ж року страйки пройшли в усіх п’яти економіях Глушковської волості. До них входили і села: Дяківка, Кошари, Сопушино і Копилово (нині Жовтневе), які вже на той час належали цукрозаводчику Терещенку.

╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝

 


Останнє оновлення на П'ятниця, 22 березня 2013, 09:54
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 18 гостей на сайті