Вхід на сайтКАЛЕНДАРСлобода Боринь графа І.С. Гендрікова: дослідження О. Капітоненка PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Середа, 16 січня 2019, 08:18


Напередодні Дня археолога, який в Україні відзначили 15 серпня, довелося завітати до Буринського районного краєзнавчого музею, де мою увагу привернули два фрагменти давніх кахлів. Під час їх огляду пригадалося, що знайдені вони були десятиліття тому у районі міського пляжу колишнім буринцем Сергієм Покидьком, який нині проживає у Криму. Тут виникла асоціація, а чи не пов’язані ці артефакти з панським будинком (мовою оригіналу «господским домом») графа Івана Симоновича Гендрікова (1719-1778), деякі матеріали стосовно якого раніше вдалося розшукати у Державному архіві Сумської області. Серед них, зокрема, «Справу про взяття під секвестр частини маєтностей графа І.С. Гендрікова», порушену після смерті вельможі 1778 року. 

 
Щоб не бути голослівним, нижче наводиться переклад українською опису маєтностей графа, якими він володів до своєї смерті на території Путивльської округи: 
«Опис секвестрованих його ясновельможності покійного графа Івана Симоновича Гендрікова маєтностей, що знаходяться у Путивльській окрузі, а які вони, про те зазначено нижче під цім свідченнями прикажчика його сіятельства Антона Ємельянова:
Слобода Боринь
У ній на початку церква в ім’я Різдва Іоанна Предтечі з усім церковним начинням, при ній священики Ігнатій Лук’янов та Андріян Максимов.
Новоспоруджений панський будинок, у ньому нежилих шість кімнат без печей, троє простих дверей, п'ятнадцять віконниць без притворів з простими округлими шибками.
Біля них для приїзду управителів 4 світлиці з однією комірчиною, у них чотири образи на фарбі: 1) Спаситель; 2) Богоматір; 
3) Знамення Богоматері; 
4) Георгій (Юрій).
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
 

Останнє оновлення на Середа, 16 січня 2019, 08:32
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 104 гостей на сайті