Вхід на сайтКАЛЕНДАРЧернечослобідській сільській бібліотеці 95 років PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Вівторок, 13 лютого 2018, 08:49

 
2018-го року Чернечослобідська сільська бібліотека святкує 95 років від часу заснування.
 Вже в далекому минулому чернечослобідчани прагнули до «просвітительства», про це свідчать матеріали, які були надані директором Народного музею села Овсієнко Л.К. Так, у «Нарисі домашніх промислів і ремесел Полтавської губернії Роменського повіту», 1900 р., етнографа Лисенка М.І. йдеться про те, як, перебуваючи у наших краях, мав розмову з одним із майстрів-умільців. Останній поскаржився, що в селі «…есть у нас и чайная…, но читальни при чайной нет. О, если бы было читальня! Наш народ охочій до читанки. Я грамотный и книжки умею читать…».
 
 А вже на початку ХХ ст. в ході боротьби з неписемністю в селі працювала хата-читальня, яку очолювали спочатку Лука Гусак, а пізніше вчитель Тихін Юрченко. Справжня бібліотека в Чернечій Слободі з’явилася на початку 1923р. Вона була розташована у старенькому клубі. Її книжковий фонд складав лише 250 примірників. Після війни довгий час бібліотеку очолювала Мозгова Лариса Миколаївна, яка за свою сумлінну працю мала урядові нагороди. Колегами Лариси Миколіївни були такі ж майстри бібліотечної справи як Отюська Олімпіада Михайлівна та Тригуб Ольга Іванівна. Ольга Іванівна, здобувши освіту бібліотекаря, 40 років віддала улюбленій справі.
 
Наша бібліотека сьогодні інформаційно-культурний центр з достатнім книжковим фондом, з допитливими, вимогливими, але завжди вдячними читачами. Книгозбірня здатна задовільнити цікавою книгою, свіжою газетою найрізноманітніші запити читачів. Відвідувачі з задоволенням читають нові книжки, яскраві журнали, свіжі газети. 
З метою підвищення популяризації книги, читацького інтересу, виховання любові до рідної мови в бібліотеці максимально розкрито фонд шляхом створення яскраво оформлених книжкових поличок, тематичних виставок.
   Щодо майбутнього Чернечослобідської сільської бібліотеки то бачимо її добре відремонтованою, гарно оформленою, наповненою розумними добрими книгами. Для тих, хто бажає більше знати, читати двері бібліотеки завжди гостинно відкриті.

Сільський бібліотекар                                                                 Тетяна Линник 
 


Останнє оновлення на Вівторок, 13 лютого 2018, 09:08
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 83 гостей на сайті