Вхід на сайтКАЛЕНДАРСпогади Єлизавети Василівни Бершової (підготував О. Капітоненко) PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Вівторок, 23 січня 2018, 13:02


Дід Володимир Володимирович [Павлов], цукрозаводчик. Дружина Єлизавета Петрівна, мати її Єлизавета Іванівна. Ікона Христа. Жили у маєтку Буринь за 20 км від Путивля. Там був став, а ріка Сейм текла за 7 км.
Брати Йосиф та Анатолій виїхали ще до революції у Францію. Дружина Йосифа Марія – княжна.
[…] Ольга Володимирівна (1876-1959), Єлизавета Володимирівна (1880-1934), старша сестра Євгенія Володимирівна замужем за Михайлом Яковичем [Говорухою-Отроком]. У них було 4 сини: Борис, Михайло, Олексій та Яків. Донька Женя померла від сухот.
 
Бабі Олі 16 років, а двоюрідному брату Сергію (?) – 30. Їм не дозволили одружуватися і Сергій застрелився, а вона взяла обітницю не виходити заміж. Проте перебувала у інтимному зв’язку з Павлом Васильовичем Бершовим – братом батька Лілі. Рідна сестра Ліліного батька – Ольга Василівна Бершова – замужем за Семикіним. Анатолій Олексійович – їх син, а дружина його – Катерина Сергіївна. Його брата Анатолія дружина Антоніна Андріївна.
Батько Лілі – інженер-залізничник, помер 1922 року від тифу.
Поряд з Буринню - Глухівка [насправді Михайлівка - О.К.], Червона Слобода та Миколаївка Вадбольських.
У Бурині над ставком дерев’яна церква ХVII ст. В ній були чудові розписи. Тітка Оля була в ній старостою. Священик - о. Григорій [Нікольський] годував Бершових. Павлови були поховані біля цієї церковці. 
Коли від сухот померла Наталя Павлова, їй поставили пам’ятник у вигляді летючого ангела.
Як 1930 року вирішили знести церкву, баба Оля поїхала клопотатися в Москву до Калініна і той дав охоронну грамоту. Та коли вона повернулася [до Бурині], то тижнів за два її викликали [в ДПУ] і вислали на три роки до Казахстану в Кустанайську область, звідки вона повернулася 1934 року.
Тітка Нюра (Ганна Михайлівна Курочкіна) виїхала з Москви, будучі в громаді о. Олексія Мєчева, поїхала 1933 року відвідати свого нареченого Володю Коншина і там познайомилася з тіткою Олею, яка працювала бухгалтером там, де й Коншин.
У 1933 році тітка Оля поїхала в Буринь, де жила з Лілею та її матір’ю Єлизаветою. Незабаром після смерті матері (її поховали без труни) Ольга написала тьоті Нюрі про голод [у Бурині] і та її до себе запросила. Учень баби Олі дав їй 100 карбованців і вони приїхали 1934 року до Нюри у Москву. Лілі тоді було 14 років і вона була худою і маленькою на зріст. 
Тьотя Нюра жила з мамою (Ганною Федорівною) та сестрами (Маня та Іван, Оля, Поля). Нюра відмовилася від женихів, отримавши благословення о. Сергія Мєчева під Ярославлем і була удочерена офіційно. Удочерила її Єлизавета Володимирівна (якась родичка з Бурині) дружина архітектора Аркадія Гінзбурга. До шлюбу з А. Гінзбургом у неї були сини Вовка та Юрка, а від Гінзбурга - Таня, Марина та син Саша.
Баба Оля працювала нянькою у Гінзбургів, а потім у Богословських (з хлопчиками Шурою та Сергійком та прийомною донькою Зінаїдою). Олександр Сергійович Богословський – біолог, професор МДУ. 
/Довідково: Богословський Олександр Сергійович (1900–1977), гідробіолог, спеціаліст з безхребетних, директор Болшевської бістанції (з 1930 р.), дійсний член МОИП (Московське товариство дослідників природи), син С. М. и О. А. Богословських, племінник М. М. Богословського/.
Ліля народилася 3 жовтня 1920 року, почала працювати 1936 року.
У нас баба Оля жила з 1943 року, тоді Ліля і подружилася з батьками. 
Баба Оля померла у грудні 1951 року.
Єлизавета Василівна Бершова
квітень 1995 року

Підготував
Олександр Капітоненко


Останнє оновлення на Вівторок, 23 січня 2018, 13:06
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 19 гостей на сайті