Вхід на сайтКАЛЕНДАРГірке відлуння голодомору: архівні дані з історії Бурині. Дослідження О. Капітоненка PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
П'ятниця, 08 грудня 2017, 14:59

Під час дослідження фактів проявів Голодомору 1932-33 рр. на Буринщині у фондах Державного архіву Сумської області було знайдено такий документ:
 
Протокол №12
чергового засідання бюро партколективу Буринського рафінадного заводу
від 31 жовтня 1932 року
Порядок денний:
1)загрозливе становище з транспортуванням буряків;
2)загрозливе становище з доставкою цукру-піску на рафінадний завод;
3)поточні справи.
…………………………………………………………………………
п.3
Слухали: 
інформацію тов. Ерліхмана про те, що у ямі у Михайла Овчинникова знайшли 4 мішки зерна та ще в сараї один мішок [збіжжя] вагою 2-3 пуди. Це питання політичної ваги: у той час, коли ми скрізь говоримо про виконання хлібозаготівлі у нас під боком приховують хліб і про це знає весь завод.
Ухвалили: 
доручити тов. Галицькому переговорити з тов. Овчинниковим про його звільнення з заводу, позаяк Овчинников цім вчинком скомпрометував себе.
Написати до рафінадного тресту про його відкликання.
Секретар парторганізації рафінарні Ерліхман
(ДАСО, фонд 394, опис 1, справа 33, с. 44/зворот)
 
Вдалося розшукати інформацію, що син заводчанина - Овчинников Михайло Михайлович, який, можливо, і вижив завдяки прихованому батьком зерна, нині доктор технічних наук, професор, академік РАЕН, кавалер ордена «За заслуги перед Вітчизною» ІІ ступеня, жив до останнього часу у Санкт-Петербурзі.
А народився він 5 листопада 1930 року у м. Буринь Сумської області, де його батьки працювали на цукрозаводі і під час Голодомору вимушені були виїхати до Росії після випадку з викриттям факту приховування збіжжя, який набув розголосу на виробництві. 
 
Михайло Михайлович 1954 року закінчив Ленінградську лісотехнічну академію і залишився працювати у виші на викладацькій та науковій роботі. До останнього часу обіймав посади проректора з учбової роботи, декана лісоінженерного факультету, завідувача кафедри водного транспорту лісу та гідравліки Санкт-Петербурзької лісотехнічної академії.
Він, ймовірно, і не відає, що в Сумському держархіві зберігся такий прикметний документ періоду Голодомору 1932-33 років на Буринщині.
 
Підготував Олександр Капітоненко


Останнє оновлення на П'ятниця, 08 грудня 2017, 15:03
 
© 2018 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 26 гостей на сайті