Олександр Капітоненко "Буринь: Шилівський погром 1905 року" Друк
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Вівторок, 07 листопада 2017, 14:20


 
З курсу історії відомо, що 1905 рік у Росії почався великими революційними потрясіннями, які не обійшли і Буринську волость Путивльського повіту, яка на той час ще входила до Курської губернії.
 Так, курський губернатор Микола Миколайович Гордєєв у своєму листі від 25 червня до міністра внутрішніх справ Олександра Григоровича Булигіна зазначав, що «особливе збудження» серед селян та робітників на цукрових заводах спостерігається лише у південній частини Путивльського повіту у зв’язку з поверненням їх односельчан з заробітків. Особливо ж загострилася обстановка у волості у жовтні 1905 року, коли вже почалися погроми. 
З подання прокурора Сумського окружного суду А.П. Пилкіна від 3 листопада 1905 р. прокурору Харківської судової палати Сергію Степановичу Хрульову дізнаємося про розгром селянами с. Шилівки садиби графині Марії Дмитрівни Апраксіної у Путивльському повіті наприкінці жовтня місяця: «…25 жовтня була розгромлена економія графині Марії Дмитрівни Апраксіної , розташованої неподалік с. Буринь поблизу с. Шилівка.
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
 

Останнє оновлення на Вівторок, 07 листопада 2017, 14:34