Вхід на сайтКАЛЕНДАРВіктор Гагін "Успенка: залишки поселення антів в селі " PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Понеділок, 30 березня 2015, 14:32

 Мета дослідження – вивчення   характерних рис і особливостей, властивих
 давньоруському  поселенню на території сучасного села Успенка Буринського району Сумської області.

   «Чимало поселень і могильників черняхівської культури виявлено в Буринському,  Недригайлівському, Сумському районах. Це ранньослов’янські племена черняхівської культури, що були поширені в південній частині Сумської області, і в II-V сторіччях входили до великого антського східнослов’янського об’єднання» [1]. 
 
     Серед  них - найбільш концентровану і важливу історичну інформацію містять в собі залишки поселення антів в селі Успенка.  Обсяг  робіт археологічних розкопок в 1968-1969, 1978 роках в селі Успенка ставлять на порядок денний питання про всебічне вивчення характерних рис і особливостей, властивих різним типам давньоруських поселень.                                                 
       При розкопках в селі Успенка Буринського району археологи виявили древні поховання ( чотирьохярусний могильник), які пролежали в землі тисячі років. Вчені приходять висновку, що успенські поховання - поховання антів - одного із племен ранніх слов’ян, які жили в II-VI сторіччях і склали в майбутньому основу великої і могутньої держави - Київської Русі.
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
    


Останнє оновлення на Понеділок, 30 березня 2015, 14:39
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 61 гостей на сайті