Вхід на сайтКАЛЕНДАРВіктор Гагін: "Буринь: маловідомі факти про храми" PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Понеділок, 30 березня 2015, 14:18

 Актуальність теми дослідження: інформація про малодосліджені факти храмів Буринщини, переважно розпорошених в історичних джерелах та мистецтвознавчих працях, подана стисло, максимум – із зазначенням основних дат та подій, пов’язаних з храмом. 
Час заснування сучасного міста Буринь не встановлено. Згідго  першої письмової згадки [1] «деревня» Биринь ( Буринь) поселена орієнтовно в 1688 році путивльським священнослужителем Юрієм Почасєєвим та дияконом Степаном Картавцовим, спадкоємці яких володіли цими землями до 1769 року [2].
Зауважимо, що при заселенні «дикого поля» перші переселенці з родинами не лише приводили з собою збіжжя та худобу, вони привозили з собою священиків і церковний причт, котрий тоді був близький до народу, бо його вибрала сама громада, приносила богослужебні книги, церковні дзвони і український козацький стиль церков з високими багатоярусними вежами, з двома поверхами основної будівлі( тобто з хорами) з окремою дзвіницею.
У фонді «Курська казенна палата» Державного архіву Курської області у переписній книзі малоросіян Севської провінції, міста Путивля і його повіту 1732 року є відомості про дєрєвню Борині: «У числі володарів: Гамалея Іван, піп Іванов Іван, покійний князь Михайло Михайлович Га(о)ліцин, поміщик Аннєнков Андрій Григорович. Всього в дєрєвні Борині: 65 дворів, хат – 85, душ – 280»[3].
╔■■■════════════════════════════════════════════■■■╗ ║►Щоб прочитати продовження тексту, будьласка, авторизуйтеся або        ║ ║зареєструйтеся на сайті ■■■                                                                            ║ ╚═════════════════════════════════════════════════╝
 

Останнє оновлення на Понеділок, 30 березня 2015, 14:25
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 74 гостей на сайті