Буринська школа: сторінки історії

Вхід на сайтКАЛЕНДАРБуринська школа: сторінки історії PDF Друк e-mail
Краєзнавчі розвідки - Краєзнавство
Написав Administrator   
Середа, 20 лютого 2013, 14:53


 Школа заснована 1862 року. До її заснування навчанням грамоті займався місцевий дячок. Школа розміщувалася в одному приміщенні з волосною управою на рівному місці - на невеликому майданчику на околиці Бурині поблизу кладовища, не дуже далеко від жилих будівель. Шкільне приміщення, власне, складалося з однієї класної кімнати. Воно не мало квартири для вчителя, а вітальня була спільною з волосною управою.


Туалет розміщувався на подвір"ї і утримувався досить неакуратно. Розмір класної кімнати далеко не відповідав кількості учнів, тож багатьом бажаючим навчатися доводилося відмовляти у прийомі до школи. Стіни та та стеля були вибілені крейдою. Двері виходили у вітальню, два вікна - на схід, три - на південь і три - на захід. Піч, що стояла у класній кімнаті ізольвано від стіни,  зроблена погано, ремонтувалася неакуратно. Топилася вона соломою, нагрівалася слабо, а від вікон та стін сильно дуло. Тому холод та сирість там були звичайним явищем. До того ж топка була єдиною вентиляцією приміщення. Учнівські столи були доволі грубої роботи і до зросту учнів не приспособлені. Малася єдина класна дошка у задовільному стані. У школі відчувався дефіцит наочних посібників, але підручників вистачало.А ось книги для позакласного читання у шкільній бібліотеці були зовсім відсутні.
Школу відвідували діти з Бурині та деревні Шиловки. Максимальне наповнення школи становило - 110 учнів, мінімальне - 97 учнів.
Заняття розпочиналися 15 вересня, а закінчувалися 1 червня. Уроки розпочиналися о 9 годині ранку і закінчувалися о 14 годині (4 уроки тривалістю 1 година кожний)
Кошти на утримання школи надходили від громади, для чого був встановлений особливий оклад на ревізьку душу.
 
(Дані зі "Сборника статистических сведений по Курской губернии. Отдел хозяйственной статистики. Выпуск УІІ. Издание Курского губернского земства, 1884. Раздел ІІ. Грамотность крестьянского населения и школьные таблицы по Путивльскому уезду. Курск, 1884)
 
Підготував Олександр Капітоненко
м. Суми
6.02.2013 р.


Останнє оновлення на Середа, 20 лютого 2013, 15:02
 
© 2018 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.

Опитування

Як частенько буваєте в бібліотеці?
 

Зараз на сайті

На даний момент 66 гостей на сайті