Вхід на сайтКАЛЕНДАРВсеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеках Буринської ПЦБС PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Середа, 03 квітня 2019, 07:40

Щороку у дні весняних канікул бібліотеки Буринської ПЦБС проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Цього року запорукою успіху проведення Тижня стало оригінальне, яскраве оформлення бібліотек та книжкових виставок.

 
 
 Всі дні Тижня були насичені цікавими пізнавально-розважальними заходами. Конкурси, вікторини, розважальні ігри, віртуальні подорожі – це лише невеликий перелік заходів, які були проведені в рамках кожного дня Тижня.
 

 
 
Користувачів Буринської центральної дитячої бібліотеки  зустрів затишний читальний зал, де було розміщено книжково-ілюстративні виставки за літературними жанрами. На поличках виставок представлені найкращі ілюстрації творів, театральний реквізит, різноманітні іграшки. 
 
 
Книжкова виставка «Бібліотечна країна запрошує до казки» була присвячена казкам, виставка «Захоплююча подорож на планету Періодики» знайомила читачів з періодичними виданнями, нові надходження літератури були представлені на викладці «Книжкові новини – для кожної дитини».  
 
 
 
На екскурсію «Дім, де живуть казки» до дитячої бібліотеки вперше завітали вихованці дошкільного навчального закладу № 1 «Ромашка». Бібліотекарі підготували для дітей цікаву програму і екскурсія книгозбірнею та знайомство з книгами й журналами виявилося для них справжнім святом. 
 
 
 
У центрі читального залу була розміщена яскрава виставка-інсталяція «Смачні книжки для перших зубів». Представлені тут книги та іграшки викликали великий інтерес у малят, тож слухаючи розповідь бібліотекаря про устрій бібліотеки, вони з нетерпінням чекали, аби швидше «скуштувати на смак» книжкові смаколики. 
 Свою активність діти проявили також у літературній вікторині «Ми до тебе, Казко, в гості завітали».
 
 
 
Насамкінець  діти закріпили правила поведінки у бібліотеці, та із задоволенням переглянули мультфільми за мотивами українських народних казок: «Івасик-Телесик», «Котик і Півник» та «Кривенька Качечка».
 
 
 
Великий інтерес у читачів книгозбірні викликав цикл заходів «Книга святкує іменини», присвячених книгам-ювілярам. Так, у рамках цього циклу, відбувся захід, присвячений 175 – річчю з часу написання казки Андерсена «Снігова королева». Присутні познайомилися з маловідомими фактами про казку «Снігова королева», переглянули мультфільм, знятий за мотивами книги Г.К. Андерсена, а потім ще довго спілкувалися  та висловлювали свої думки про те, що недостатньо бути гарним зовні, адже краса має бути у добрих вчинках. 
 
 
 
Не менш цікаво  було проведено літературну подорож «Святкує книга ювілей», присвячену 125-річчю казки Редьярда Кіплінга «Мауглі». На захід завітали учні 2 та 3 класів першої міської школи.
 
 
 
Бібліотекар Валентина Вольська познайомила  з життєвим і творчим шляхом Редьярда Кіплінга, ілюструючи свій виступ відео презентацією. Діти переглянули  мультфільм за цим оповіданням, а потім проаналізували пригоди головного героя.
 
 
 
 
З цікавістю маленькі читачі знайомилися з виданнями Кіплінга, представленими на книжково-ілюстративній виставці «Редьярд Кіплінг – письменник-мандрівник» і брали книги читати додому. 
 
 
 
До Всесвітнього дня поезії в рамках тижня дитячого читання відбулося засідання літературного клубу «Елегія», що діє при книгозбірні з 2003 року.
 
 
 
Гостею клубу «Елегія» стала відома на Буринщині поетеса, член Національної Спілки журналістів України – Лариса Федорівна Браташ. На зустріч з нею завітали творчо обдаровані діти з трьох міських шкіл. 
Тісно співпрацюють між собою працівники Буринської публічної централізованої бібліотечної системи та шкільні бібліотекарі. Разом з дітьми на західі були присутні і бібліотекарі Наталія Кубєєва (школа № 1) та Світлана Лістунова (школа № 3).
 
Керівник клубу – бібліотекар дитячої бібліотеки Валентина Колесник створила для присутніх затишну атмосферу, де діти залюбки слухали вірші Лариси Браташ та читали свої літературні проби. 
 
 
 
Може пишатися своїми вихованцями керівник гуртка журналістики школи дитячої та юнацької творчості  Тетяна Кладько, який діє при другій міській школі. Серед її вихованців присутніми були: Катерина Підлепенська, Аліна Зьоменко, Ірина Невесенко, Анастасія Ануфрієва.
 
Приємно вразила Владлєна Косогова, учениця 11 класу першої міської школи, яка чудово пише вірші, філософськи мислить над проблемами життя і буття. Окрім цього у Влади є прозовий твір «Зелені очі», який був відправлений для участі в обласному конкурсі «Проба пера».
Проявили талант до написання віршів Ангеліна Башлай та Неля Скопенко з третьої міської школи.
 
Лариса Браташ зачарувала членів клубу своїми віршами. Поетеса видала кілька власних поетичних збірок, а у 2017 році стала дипломантом поетичного вернісажу «Троянди й виноград» ім. М. Рильського. На завершення свого виступу поетеса подякувала дітям за любов до літератури, адже вона збагачує душу.
Спілкування продовжилося за горнятком запашної кави, ароматним чаєм та різними смаколиками.
 
 
 
Наприкінці заходу Валентина Колесник  познайомила із книжково-ілюстративною виставкою «Поезія – думки, окрилені в слова», на якій представлені видання наших земляків та запросила на наступне засідання клубу «Елегія».
 
 
 
Працівники дитячої бібліотеки здійснили бібліопохід до учнів 1-А класу першої міської школи. Зустріч була присвячена талановитій дитячій письменниці-сучасниці Ларисі Ніцой, котра нещодавно відсвяткувала свій 50-річний ювілей.
 
 
 
У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліотекарі організували та провели голосні читання «Казковий світ Лариси Ніцой».
Дітям була представлена відеопрезентація про життєвий і творчий шлях письменниці з демонстрацією її основних творів. Казку «Ярик-векалка» Валентина Баранова прочитала першачкам уголос, доповнюючи свій виступ ілюстраціями художниці Еліни Елліс, відтвореними на проекційний екран. Діти емоційно реагували на процес читання та намагалися навіть самостійно озвучити деякі елементи цієї казки. Найактивнішою виявилася Настуся Жук, яка вже добре  читає і проявила бажання прочитати самостійно вголос, ще раз, цю казку для своїх однокласників.
 
 
 
Дивлячись на позитивну реакцію дітлахів можна зробити висновок, що авторка та її книга сподобалися. Для них провели огляд інших творів письменниці та запросили до дитячої бібліотеки для корисного проведення весняних канікул.
 
 
 
Протягом Всеукраїнського тижня дитячого читання центральну дитячу бібліотеку активно відвідували не тільки діти, а й керівники дитячого читання, з якими ми тісно співпрацюємо. Для них також було підготовлено та проведено цікаві заходи. 
 
 
 
Бібліотека для себе ставить завдання з організації комплектування фондів на допомогу сімейного читання: виділення потрібної літератури на окремий стелаж, проведення бесід «Батькам про дитяче читання», бібліографічних оглядів «Прочитайте разом з дітьми», книжково-ілюстративних виставок «Улюблені книги наших батьків».
 
Проаналізувавши читання дітей та батьків було визначено кращі читаючі родини нашої книгозбірні. Серед найактивніших користувачів-дітей та їх батьків стали сім’ї Жукових, Кусурових, Попових, Коров’яковських та Дехнічів. 
 

 
 
 У рамках Всеукраїнського тижня дитячого читання багато заходів відбулося у сільських бібліотеках-філіях. Так, в Успенській сільській бібліотеці був проведений краєзнавчий калейдоскоп «Мій рідний край – історії краплина», приурочений до відзначення 80-річчя утворення Сумської області. Цікавою для учнів  7-9 класів була вікторина «Пізнаєш ти Сумщину». Діти проявили зацікавленість до виставки-хроніки «Від давнини до сьогодення», на якій представлені видання краєзнавчого змісту.
 
 
 
Під гаслом "Нам книга відкриває всі світи" бібліотекар Антоніна Третяк підготувала та провела літературну мандрівку сторінками книги "Міо, мій Міо" дитячої письменниці Астрід Ліндгрен. Ця книга є ювіляром 2019 року - виповнюється 65 років з часу її написання. На заході діти переглянули відеопрезентацію за однойменним твором, автором якої стала учениця 7-го класу Виганяйло Софія. Ця робота перемогла в районному турі конкурсу на кращого читача "Книгоманія-2018".
 
 
 
27 березня в Успенській сільській бібліотеці-філії відбулося "Літературне чаювання." Відвідувачі дегустували художню літературу та смакували чай з солодощами.
 
 
 
Бібліотекар Степанівської сільської бібліотеки-філії провела цікавий захід «Казка в гостях у дитячому садочку». Діти були в захваті від знайомства з казками.
 
Тиждень дитячого читання закінчився і дитяча бібліотека чекає на юних відвідувачів, їх батьків, щоб знову відправитись у нові, цікаві та захоплюючі подорожі по безмежній Книжковій країні, де кожен читач відчує себе бажаним гостем.


Останнє оновлення на Середа, 03 квітня 2019, 09:07
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.