Вхід на сайтКАЛЕНДАР"Небесна Сотня з нами... Від Майдану до ООС" PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Вівторок, 19 лютого 2019, 16:29

 

До Дня Героїв Небесної Сотні у бібліотечних закладах Буринської ПЦБС відбуваються заходи, присвячені 5 річниці найдраматичнішого етапу Майдану, коли під час Революції Гідності у центрі Києва загинули та постраждали мирні громадяни.

 

 Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і вдячність за все, що її бійці зробили для нас. Вони пожертвували своїм життям за щастя інших, за кращу долю для своєї держави. В пам'ять про полеглих за майбутнє України у читальній залі центральної публічної бібліотеки організовані книжково - ілюстративна виставка «Ви назавжди в наших серцях» та виставка - інсталяція «Їх імена мені ніколи не забути, вони ж за мене полягли...».

 

На вечір пам’яті Героїв Небесної Сотні «Небесна Сотня з нами... Від Майдану до ООС» у книгозбірню завітали учні 10 класу першої міської школи.

 

Ведуча заходу, бібліотекар Лідія Герасименко розповіла про основні  події тих  днів.  Вона акцентувала увагу   на тому, що революція відбулася не лише в політичному житті країни, а  передусім у нашій свідомості. Україна  стала   територією  гідності та свободи. На підтвердження  слів ведучої, присутнім  було запропоновано переглянути відеоряд   документальних кадрів про ті буремні події на Майдані та електронну презентацію, що включала фото загиблих Героїв Буринського району в зоні проведення операції об’єднаних сил.

  

Окремою сторінкою заходу була розповідь директора Буринської ПЦБС Анни Лук’янцевої про Миколу Івановича Ліщенка, свідка подій на Майдані, де він провів три місяці поспіль. На жаль, Микола Іванович в силу об’єктивних причин не зміг прибути на захід, але учні дізнались про його патріотизм та служіння українському народові.

 

Учні читали вірші, присвячені Героям Майдану.

 

 

 Усіх полеглих за незалежність України, присутні вшанували хвилиною тиші.  У залі прозвучав неофіційний гімн "Небесної Сотні", яким  стала старовинна лемківська пісня "Плине кача…".

 

Насамкінець присутні сфотографувалися на згадку про проведений захід.

 

Пам'ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2014 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 
 

 


Останнє оновлення на Вівторок, 19 лютого 2019, 16:41
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.