Вхід на сайтКАЛЕНДАРВсеукраїнський тиждень права у бібліотеках Буринської ПЦБС PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
П'ятниця, 14 грудня 2018, 10:12

 
 
У книгозбірнях Буринської публічної централізованої бібліотечної системи  проведено цикл заходів у рамках Всеукраїнського Тижня права. 

 
Буринська центральна дитяча бібліотека провела для учнів третьої міської школи квест-гру «Права свої ти добре знай, їх шануй і захищай». 
 
Організатор заходу Валентина Баранова запропонувала присутнім розділитися на дві команди та вирушити в захоплюючу подорож країною прав. Квест-гра включала різноманітні зупинки із цікавими завданнями. За правильне виконання завдань кожна команда отримувала картку з літерою, щоб з них, на останній зупинці, скласти слово, яке буде відповіддю на запитання: «Що є найвищою цінністю суспільства?»
 
На зупинці «Правова валіза» учасники за допомогою математичних обчислень та відповідної таблиці змогли скласти слово-відповідь про важливий документ, без якого не можливе існування жодної правової держави. Звичайно це слово – Конституція.
 
 
 
Знаючи свої права, можна попередити їх порушення і боротися за їх дотримання. І щоб вірно скласти перелік прав і мати чітке уявлення про те, де і як їх застосовувати в кожній життєвій ситуації – дітям було запропоновано розгадати ребуси на зупинці «Інтелектуальна».
Для правильного розуміння прав і обов’язків юні правознавці повинні були поєднати терміни та їх поняття між собою. І зробили вони це на зупинці «Пошуково-дослідницька».
 
Проявили свою ерудицію учасники квест-гри на зупинці «Казковий суд», де вони з’ясовували: які ж права казкових героїв були порушені?
На станції «Літературне правознавство» учасники заходу мали змогу показати свої поетичні здібності та вміння підбирати рими. Погралися також і у «Правове лото», поєднавши право з відповідним малюнком.
Нарешті, коли всі випробування були позаду, діти склали слово із зібраних літер і це слово – «ЛЮДИНА». Адже її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визначаються в Україні найвищою соціальною гідністю.
 
 
 
Діти успішно пройшли всі етапи змагань, подолали всі труднощі. І це завдяки тому, що вони були згуртовані та проявили свої знання та ерудицію. Їм сподобалася весела, невимушена робота у формі гри і вони з користю провели годину, не помітивши як сплинув час.
 
 
 
Буринська центральна публічна бібліотека організувала зустріч-спілкування «Права людини», на яку були запрошені такі спеціалісти:
Лариса Дзюба – начальник районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Сумській області;
Ольга Гамула – начальник відділу грошових виплат та компенсацій відділу праці та соціального захисту населення;
Марія Бондаренко – начальник Буринського бюро правової допомоги;
Віталія Скобенко – завідуюча юридичного сектору Буринського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України.
 
 
 
Бібліотекар Наталія Падалко познайомила аудиторію з історією заснування Міжнародного  дня прав людини. Також вона наголосила, що ініціатором проведення Всеукраїнського тижня права стала Координаційна рада молодих юристів України у 2008 році. Президент України підтримав ініціативу молодого покоління, видавши Указ «Про Всеукраїнський тиждень права» який, з того часу, проводиться щороку.
 
 
 
Далі зустріч перейшла в спілкування між спеціалістами та мешканцями громади. Розгорнуті, вичерпні та детальні відповіді фахівців у своїй сфері задовольнили хвилюючі проблемні питання учасників заходу. 
 
 
Насамкінець присутні познайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Право в Українських реаліях». 
 
Сільські бібліотек-філії також підтримали традицію проводити тиждень права. У Степанівській сільській бібліотеці-філії було організовано для старшокласників правовий орієнтир «Закон для всіх один», бібліотекар Успенкої книгозбірні зі своїми користувачами провела правовий діалог «Якби я знав закон», Червонослобідська – правознавчу годину «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки». Також були оформлені книжково-ілюстративні виставки «Правники - суспільству».
 
Тиждень права пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість  до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правомірної поведінки.
 
Більше фото Ви можете переглянути на хмарному сховищі нашої бібліотеки за цим посиланням: Googl + Бібліотека Бурині 

Останнє оновлення на П'ятниця, 21 грудня 2018, 09:01
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.