Вхід на сайтКАЛЕНДАРЗаходи до 85 річниці Голодомору PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Понеділок, 26 листопада 2018, 11:32

Бібліотеки Буринської ПЦБС долучилися до проведення Міжнародної акції «Запали свічку пам’яті» та інформаційної кампанії присвяченої 85 роковинам Голодомору. Під час меморіальних заходів, що відбулися в книгозбірнях, запалювалися символічні свічки пам’яті, зачитувалися спогади свідків Голодомору.
У бібліотеках проводилися години скорботи, години пам’яті, тематичні виставки та перегляди, уроки-пам’яті. На меморіальних викладках літератури були представлені книги про ті трагічні події.

 
 
Буринська публічна центральна бібліотека та центральна дитяча бібліотека спільно з Буринським районним краєзнавчим музеєм провели для учнівської молоді Буринської ОТГ об’єднаний захід-реквієм – годину пам’яті «Україна 1932-1933. Геноцид голодом» за участі Благочинного Буринського округу УПЦ КП, настоятеля Храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матеі їх Софії, протоієрея Димитрія.
 
 
 
Ведуча заходу, бібліотекар Оксана Надженко, зазначила, що в історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. І одна із найстрашніших   – Голодомор. Молоді читачі  дізналися про причини і наслідки цієї трагедії, переглянули  відео – спогад  «Про Голодомор 1932-1933 років у селі Піски на Буринщині». 
 
 
 
Директор краєзнавчого музею Микола Кононенко розповів про наслідки Голодомору, великі  втрати, які цифрами не зміряти, на прикладі Буринського району. 
 
 
 
Головний зберігач фондів музею Катерина Кононенко зачитала спогади про голодомор буринця Романенка Василя Артемовича, включені до київського видання «Голод-33: книга-меморіал», що вийшла друком 1991-го року.
 
Продовжуючи висвітлення  страхітливих подій 1933року, ведуча познайомила з  книгою  нашого  відомого на весь світ земляка Миколи Бондаренка «Україна-1933: кулінарна книга». Присутні докладно познайомилися  з засобами та методами виживання, які допомогли вижити нашим землякам в часи Голодомору.
 
 
 
Присутня на заході Алла Охріменко зачитала уривок зі свого вірша «Пам’ять жертвам голодомору», що увійшов до книги «Україна-1933: кулінарна книга». Цей вірш був написаний 15 років тому. Алла розповіла, що приводом до його написання стали спогади її бабусі.
 
 
 
Протоієрей Димитрій запросив присутніх до спільної молитви. Всіх безневинно загиблих співвітчизників під час Голодомору вшанували хвилиною скорботи.
 
 
 
 Бібліотекар звернула увагу присутніх  на книжкову виставку «Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип», яка діяла в читальному залі.
 
 
 
 
Бібліотекар Вознесенської сільської бібліотеки-філії Буринської ПЦБС Надія Курбет  провела для дітей літературно-історичну годину пам`яті
,,О, Боже правий ! Ти мій вчуєш голос!
Спаси нас від проклятої чуми.
Я ж бачу, як важкий достиглий колос 
Схилився над голодними дітьми» 
 
Бібліотекар розповіла дітям про часи Голодомору на Україні, і, зокрема, на Буринщині. Зачитала спогади жителів Вознесенки про те, як виживали їх односельці, познайомила з літературою, представленою на книжковій викладці "Цього забути не можна".
 
 
 
Хвилиною скорботи учасники заходу вшанували померлих в ті часи біля меморіального пам'ятного знаку жертвам Голодомору. 
 
 
 
 Степанівська сільська бібліотека-філія спільно з сільським будинком культури провели вечір пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років «І пам’яті свіча не згасне...» .  Наприкінці заходу був проведений огляд літератури ««Дзвони 33-го», під час якого бібліотекар ознайомила присутніх з книжковими виданнями, в яких міститься інформація про страшні роки голодомору в Україні.
 
 Пам’ятаймо про цю страшну трагедію. Пам'ятаймо. Щоб бути сильними і рішучими до ворогів. Пам'ятаймо. Щоб бути щедрими до свого українського світу. Пам'ятаймо. Щоб наступні покоління знали ціну життя. 


Останнє оновлення на Вівторок, 27 листопада 2018, 14:29
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.