Вхід на сайтКАЛЕНДАРЗаходи до Дня української писемності та мови PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Понеділок, 12 листопада 2018, 11:53

 

До Дня української писемності та мови в Буринській публічній централізованій бібліотечній системі традиційно проводилися різноманітні заходи, присвячені темі писемності та грамотності. 
 
Бібліотекарі та читачі долучилися до написання   Всеукраїнського диктанту національної єдності. 
 
 
 
Працівники Буринської центральної публічної бібліотеки підготували для користувачів мовознавчу вікторину «У рідному слові велика сила», відповіді на запитання якої учасники вікторини знаходили в книгах, представлених на книжково-ілюстративній виставці «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Цікаво пройшли в стінах бібліотеки бібліогра «Майстерня слів» та екскурс у давнину «Загадка писемного знака». 
 
 
У Буринській центральній дитячій бібліотеці відбулася інтелектуальна гра «Мовні стежини для української дитини», на яку зібралися учні 9-Б класу першої міської школи. Діти розділились на дві команди та вирушили в подорож «мовною країною».
 
 
 
Першою була зупинка «Мовні шахи»:  потрібно кожне слово у свої клітинки вписати, якщо правильно це зробити можна прочитати цікаве слово. Наступна зупинка «Мовні вузлики» - учасники повинні частини прислів’я між собою у вузлики з’єднати.

 На станції «Мовне будівництво»,  «будівництво» пройшло вдало, діти використовуючи знання  про частини  слова (корінь, префікс, суфікс та  закінчення), вміло створювали нові слова. Ще були зупинки  «Мовна путанка» з розгадуванням ребусів та «Мовне решето» з відновленням  букв, які зникли у вірші.   
 
 
 
Віршик про мову вийшов чудовий, і діти з задоволенням  його прочитали. Цікавим було  завдання на зупинці «Мовний крокодил», адже представники кожної команди за допомогою міміки та жестів повинні були показати слово, яке написано на картці, а решта команди  - його відгадати.
 Учасники  подолали багато перешкод, виконуючи мовні завдання та отримуючи за них відповідну кількість балів.  Команда переможець, яка проявила найкращі знання рідної  мови, отримала в нагоду сувеніри  а всі учасники  сфотографувались на згадку про  зустріч.
 
 
 
У сільських бібліотеках оформлені та діють книжково-ілюстративні виставки «Скарб, якому немає ціни», «Мова українська, батьківська, материнська».

 
 
У Степанівській бібліотеці оформлена виставка-заклик «Читай українською».
 
Бібліотекар Воскресенської сільської бібліотеки Лідія Лишенко підготувала та провела урок-подорож «Барви рідного слова».
 
 
 
У Суховерхівській сільській бібліотеці відбулася година спілкування «Рідна мова – чисте джерело», до проведення якої долучилися учні 7-9-х класів сільської школи. Бібліотекар Ольга Мальченко ознайомила учнів з творчістю українських письменників, розповіла про витоки української літератури.
 
На літературне свято «О, возвелич усіх нас знову, як світоч, будь нам, рідна мово!» зібралися учні 6-8 класів у Червонослобідську сільську бібліотеку.
 
В Успенській книгозбірні проведено перегляд літератури «Мова – душа народу».
 
Бібліотекар Олександрівської сільської бібліотеки Жаровська Ніна з учнями молодших класів провела годину української мови «Дзвенить струмочком рідна мова».


Останнє оновлення на Понеділок, 12 листопада 2018, 12:06
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.