Вхід на сайтКАЛЕНДАРЗаходи до Дня українського козацтва та Дня захисника України PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
П'ятниця, 12 жовтня 2018, 13:19

 
На Покрову в Україні відзначають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої Богородиці, День Заснування Української Повстанської армії, День українського козацтва та День захисника України.
Напередоні цих свят працівники Буринської публічної централізованої бібліотечної системи підготували та провели цикл заходів.
 
 
У дитячій бібліотеці відбулася патріотична година «Служити Батьківщині – служити Україні!». Учні 9-А класу першої міської школи зустрілися з військовим комісаром Буринського військового комісаріату підполковником Бойком Віталієм Миколайовичем та заступником територіальної оборони Буринського районного військового комісаріату майором Москаленком Олексієм Володимировичем.
 
 

Захід розпочався   українською  піснею на слова Світлани Тарабарової «Повертайся живим». Гості розповіли дітям про сучасну українську армію, про волонтерський рух.
 
 
Майор Москаленко показав, як на практиці розбирається і збирається автомат Калашникова та пістолет Макарова. Діти з цікавістю розглядали зброю, активно ставили запитання та отримували грунтовні  відповіді на них.
 
 
 
Загиблих воїнів було вшановано хвилиною тиші.

На закінчення свята організатори заходу привітали гостей з наступаючим святом –  Днем захисника України, а діти подарували квіти.
 
 

Для дітей-користувачів дитячої бібліотеки була оформлена книжково-ілюстративна виставка  «Героїв країна – моя Україна». 
 
 
 
Працівники центральної публічної бібліотеки Бурині провели для учнівської молоді 9-11 класів місцевої школи № 3 урок мужності  «Героям Слава! – кажемо по праву, бо струм козацький в генах не зачах». Захід відбувся  за участю отця Димитрія, благочинного Буринського округу УПЦ Київського патріархату.
 
 

Ведуча заходу Оксана Надженко розповіла про витоки свята, ознайомила з цікавими історичними фактами періоду козаччини та легендами, пов’язаними із відзначенням  свята Покрови Пресвятої Богородиці, прочитала вірш «Народе мій, пишаюся тобою».
 
 
 
Атмосфера заходу надихнула присутніх до спільного виконання гімну України. Катерина Осадча, Євгенія Коваленко та Віталій Завгородній прочитали вірші патріотичного змісту.
 
 
 
Ведуча провела  відеопрезентацію про сучасних захисників,  які поклали   життя за Батьківщину у наш час.
 
 
 
 
Отець Димитрій більш детально розповів про свято Покрови Пресвятої Богородиці, навів порівняльну характеристику  з героями давніх часів та сьогодення, запросив присутніх до спільної молитви та оголосив хвилину тиші.
 
 
 
Насамкінець всі сфотографувалися на згадку про зустріч.
 
У сільських бібліотеках-філіях у ці дні організовані книжково-ілюстративні  виставки «Славні сини України», проводяться години патріотизму «Україна – земля героїчного народу», години цікавих повідомлень «Оживає дух козацький», бесіди-діалоги «Козацькому роду нема переводу» тощо.
 
 
 
 Так, бібліотекар Успенської бібліотеки-філії Антоніна Третяк для учнів 7-го класу сільської школи  підготувала та провела героїко-патріотичну годину «Нащадки козацького роду». Вона розповіла дітям про історію визвольних воєн Запорізького козацтва.
 
 
 
Присутні активно брали участь у грі «Ану, який з тебе козак?», де учасники поділилися на дві команди, які змагалися між собою, демонструючи свою кмітливість, спритність та знання сторінок історії нашого народу. Цікавим завданням гри було заплітання хлопцями дівочої коси, але з цим завданням вони впоралися добре.

14 жовтня має бути святим днем не лише для православних християн, але й для всіх свідомих громадян: ми не повинні бути байдужими до минулого рідного краю. У цей складний для України час потрібно знаходити те, що єднає нас – різних, проте рівних громадян вільної держави. 


Останнє оновлення на П'ятниця, 12 жовтня 2018, 13:52
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.