Вхід на сайтКАЛЕНДАРРозширене засідання літературно-мистецького центру «Світлиця» «Презентація книги Миколи Гриценка «Лови/Love» PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Понеділок, 13 серпня 2018, 10:44

« Нікому України не віддам!

Бо дерево мого рясного роду

Лиш тут росте, заквітчується, родить –

Нікому України не віддам!»

 

 

 

 

    Саме цими словами із вірша нашого талановитого земляка, неперевершеного поета Миколи Семеновича Гриценка  відкрила сьогоднішнє свято   – день народження книги директор комунального закладу Буринської міської ради «Буринська публічна централізована бібліотечна система» Анна Лук’янцева. На гостину до літературно-мистецького центру «Світлиця» завітав член Національних Спілок журналістів та письменників України, лауреат численних літературних премій і конкурсів, заслужений діяч мистецтв України, президент Благодійного фонду газети «День» Микола Гриценко із презентацією свого видання «Лови/Love».  

 

 Вона представила ведучого цього літературного екскурсу -  людину великої душі,   індивідуально неповторного поета, добре відомого, як на Буринщині, так і за її межами, члена Національної Спілки журналістів України  – Віктора Макаровича Осадчого. Він ознайомив присутніх з біографією поета та його творчими здобутками.

 

Микола Семенович Гриценко народився 9 травня 1962 року в селі Тимченки Недригайлівського району на Сумщині. По закінченні факультету журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка працював на Сумському телебаченні. Був представником Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Сумській області, розробляв концепцію телерадіомовлення регіону.

 

Вже понад 15 років живе в Києві. Працює в центральному апараті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, заступник голови  громадської організації «Сумське земляцтво в м. Києві», голова Недригайлівського осередку земляцтва, головний редактор альманаху «Земляки», член Національних спілок письменників та журналістів України. Автор  багатьох циклів телепрограм, документальних фільмів, а також десяти книг прози, поезії, публіцистики.

Наш талановитий земляк   – Лауреат міжнародного конкурсу «Гранослов – 93», міжнародної літературної премії ім. Івана Кошелівця, літературних премій імені Леоніда Глібова, Олександра Олеся, «Гілка золотого каштана», учасник Симоненківського збору молодих поетів України, нагороджений почесними відзнаками Сумського земляцтва та «За заслуги перед м. Суми», а також Знаком «Хрест Петра Калнишевського». Також він отримав ще одну нагороду – Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень», якою знаного поета відзначили за збірку віршів «На зелених іконах дерев».

 

Микола Гриценко - автор книг прози та поезії: «Довго кувати зозулі» (1993), «Білий налив» (1994), «Самар» (1998), «Книжка» (2000), «Голоси на вітрі» (2004), «Живи добром» (2009), «Повернення дощу» (2010), «Самар-і-я» (2012), «На зелених іконах дерев» (2014) та презентоване сьогодні «Лови/Love».

Автор  тексту гімну міста Сум, низки  популярних пісень «Сумська мелодія», «Дві долі», «Юності пора» та інших.   Завдяки своєму геніальному таланту, цілеспрямованості, працездатності та наполегливості  Микола Гриценко став гордістю не лише Сумщини, а й всієї України.

Нещодавно світ поезії поповнився новою збіркою – «Лови/Love», яку   і презентували   на заході.     

         Видання «Лови/Love» зворушливе і, без перебільшення, зачіпає найпотаємніші струни душі. Його неймовірні образи, потужна енергетика просто надихають на кохання!

         Для ближчого знайомства з книгою  слово взяв   автор – Микола Гриценко! Він знайомив слухачів зі своєю новою книгою, читав напрочуд чудові вірші, а зал слухав і слухав, перериваючи тишу бурхливими оплесками.

 

 З привітальними словами від жителів Буринщини виступив голова Буринської районної державної адміністрації Василь Михайлович Бойко. Приймав вітання поет від голови Буринської районної ради Євгенія Вікторовича Рябоконя, начальника відділу культури та туризму управління освіти, молоді, спорту, культури та туризму Буринської міської ради Світлани Сергіївни Вареник, начальника відділу культури та туризму Буринської РДА Миколи Івановича Дишковця.

 

 

 На свято завітав Народний аматорський ансамбль «Троїсті музики» Буринського районного будинку культури під керівництвом Світлани Головко з музичним сувеніром для поета.   

 

У виконанні дуету –  «Калинові сестри» Буринського районного будинку культури у складі Наталії Сомової та Світлани Головченко  прозвучала пісня в дарунок.

 

 Зустріч видалася напрочуд цікавою. Поціновувачі творчості Миколи Гриценка в формі діалогу ставили запитання автору, отримуючи на них вичерпні відповіді.      Сьогодні всі ми отримали величезне  задоволення від спілкування з Миколою Семеновичем, відчули радість від занурення у цілюще джерело поетичного слова, яке поєднало всіх спраглих до творчих пошуків.

У вестибюлі РБК була оформлена книжкова виставка «Мудрий, як віки, сучасний, як сьогодення», на якій представлені всі видання Миколи Гриценка, з якими мали змогу познайомитися всі бажаючі.

  Також  присутні    взяли участь у автограф-сесії та придбали книгу «Лови/Love». Для читачів бібліотеки автор подарував   книги, за що ми йому дуже вдячні.

 

 

 

Більше фото 


2.JPG

12345

1234

IMG5298.JPG

IMG5313.JPG

IMG5324.JPG

IMG5327.JPG

IMG5329.JPG

IMG5330.JPG

IMG5332.JPG

IMG5343.JPG
 


Останнє оновлення на Понеділок, 13 серпня 2018, 11:22
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.