Вхід на сайтКАЛЕНДАРДуховність – храм душі людської PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Понеділок, 13 серпня 2018, 09:18

 

 

Вирішальною подією в історії України стало Хрещення Київської Русі. Завдяки прийняттю християнства Київська Русь стала однією з цивілізованих держав світу і почала розвиватися у новому напрямку. Значно розширилися культурні та економічні зв’язки України-Русі з Європейськими країнами, а в самій Русі бурхливо розвивалася культура, писемність, створювалися перші школи і бібліотеки. Таким чином християнство почало визначати духовний поступ суспільства.

 

Щороку, 28 липня, відзначається День Хрещення Київської Русі-України, адже це державна пам’ятна дата в Україні саме в день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира. А цього року Українська Церква відзначає 1030-ту річницю Хрещення Київської Русі-України.

 

Це була велика і світла  історична подія і вона знайшла своє відображення у літописі «Повість минулих літ». У 988 році Київський князь Володимир Святославович під час хрещення народу промовив таку молитву: «Боже великий, що сотворив небо і землю! Поглянь на 6новії люди свої! Дай же їм, Господи, узнати Тебе, істинного Бога, як ото узнали землі християнськії, і утверди в них віру правдиву і незмінную. А мені поможи, Господи, проти врага-диявола, щоб, надіючись на Тебе і на Твою силу, одолів я підступи його», - цитує віршований епос «Повість минулих літ».

 

Бібліотечні заклади системи не залишилися осторонь та активно долучилися до підготовки і проведення заходів, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на економічний розвиток держави, а також подій української історії відповідного періоду.

 

Працівники центральної публічної та центральної дитячої бібліотек підійшли до відзначення цієї події творчо та організували бібліотеку під зеленими шатами «Духовність – храм душі людської». Для жителів Буринської громади була представлена книжково-ілюстративна виставка «Перша сходинка до духовності», яка була розміщена на літній каштановій алеї. Багатьох буринців зацікавила ця тема і література, представлена на стендах. Бібліотекарі Наталія Падалко та Лідія Герасименко намагалися донести до пересічних громадян заповіді князя Володимира Великого, щоб кожен українець у своїй душі згадував його діяння і може, навіть, провів паралель між тим сивим часом і теперішнім. Тим, хто хоче бути обізнаним і в усьому шукає історичної правди було цікаво прослухати бесіду «Господи, знову в нас відроди силу любові і доброти». А це ще раз нагадує всім нам, що ми мусимо бути достойними наших предків.

 

         Проведений захід дав свої результати – у бібліотеці з’явилося декілька нових користувачів. А також у ході проведеної роботи була виявлена така проблема: перехожі жителі міста часто запитували у бібліотекарів – «Чи не можна придбати книги?», адже повноцінної книгарні  серед мережі закладів торгівлі немає. Прикро, що і книжковий фонд бібліотек давно не поповнювався новими надходженнями. Користувачі, які читають і цінують гарну книгу не повністю задоволені у своїх запитах. Та будемо сподіватися, що, з часом, книгозбірня таки займе своє чільне місце у нашій громаді і буде у повному обсязі отримувати нові, кращі зразки друкованої продукції.

Більше фото 


IMG0508.JPG

IMG0510.JPG

IMG0516.JPG

IMG0519.JPG

IMG0521.JPG

IMG0528.JPG

IMG0530.JPG

IMG0531.JPG

IMG0538.JPG

IMG0540.JPG

IMG0541.JPG

IMG0545.JPG

IMG0546.JPG

IMG0547.JPG

IMG0548.JPG

IMG0550.JPG

IMG0551.JPG

IMG0554.JPG

IMG0558.JPG

IMG0559.JPG

IMG0560.JPG

IMG0561.JPG

IMG0562.JPG

IMG0564.JPG

IMG0565.JPG

IMG0566.JPG

IMG0567.JPG
 


Останнє оновлення на Понеділок, 13 серпня 2018, 10:13
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.