Вхід на сайтКАЛЕНДАРУ Буринській публічній централізованій бібліотечній системі відбулася низка заходів до Міжнародного дня рідної мови PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Четвер, 22 лютого 2018, 13:54

21 лютого всі народи світу відзначають Міжнародний день рідної мови. З нагоди цього свята у бібліотечних закладах Буринщини відбулася низка інформаційно-просвітницьких заходів.

 

Цього дня до  Буринської центральної публічної бібліотеки для дітей завітали її читачі на  годину мовознавства «Чаруймося мовними скарбами». 
 
 
 
Ведуча заходу Валентина Баранова розповіла про  історію свята  та як його святкують в різних країнах світу, адже рідна мова є найдорожчим скарбом кожної
нації.
 
 
 
 
Дітям було запропоновано прослухати пісню про рідну мову та згадати все, що вони  про неї знають. Як виявилося, знають вони багато і люблять свою мову.
Присутні взяли активну участь у конкурсах: відгадування загадок, «Пантоніма», «Шаради», «Як називаються малята у цих тварин та птахів?». Цікавими виявилися ігри: «Що тут не так», «Понови кольори веселки», «Продовжити прислів’я».
 
 
 
Діти з задоволенням познайомились з літературою, представленою на книжковій виставці «Це України мова барвінкова».
 
 
 
У читальній залі Буринської центральної публічної бібліотеки цікаво пройшла година мовної словесності «Минає все. Лиш слово не минає». Бібліотекарі організували  тематичну виставку художньої, наукової, публіцистичної літератури «Мово! Ти щастя і гордість для мене».
 
 
 
Бібліотекар Суховерхівської сільської бібліотеки-філії Буринської публічної централізованої бібліотечної системи Галина Гончарова провела у сільській школі  пізнавальну мозаїку «До рідного слова торкаюсь душею». 
 
 
Діти довідалися про історію мов світу, про зникаючі мови, про відзначення свята, його значення для збереження та розвитку мов світу.
 
 
 
Цікавими для дітей були конкурси та вікторини. 
 
 
 
У кінці заходу всі присутні переглянули тематичну викладку літератури «О слово рідне! Як любо ти мені!».
 
У Дяківській сільській бібліотеці-філії відбулася пізнавальна мозаїка «До рідного слова торкаюсь душею». Юні читачі з цікавістю слухали старовинну легенду про українську мову,  дізналися цікаві факти про мову, розповідали вірші та прислів’я, грали в  мовознавчі ігри "Закінчи рифму", "Алфавіт",  "Імена".
 
 
 
Бібліотекар Сніжківської бібліотеки Мельник Ніна провела ток-шоу «Гімн рідній мові». На захід гостями до бібліотеки завітали вчителі місцевої школи, котрі спілкувалися та дискутували на мовні теми з активними користувачами книгозбірні. На завершення  присутні познайомилися з матеріалами книжкової викладки «Невичерпна духовна скарбниця».


Останнє оновлення на Четвер, 22 лютого 2018, 14:20
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.