Вхід на сайтКАЛЕНДАРУкраїнські традиції та звичаї на Старий Новий рік, Маланки та Василя згадали у бібліотеках Бурині PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Вівторок, 16 січня 2018, 08:55

 
Напередодні старого Нового року у дитячій бібліотеці Бурині відбувся конкурс, на який зі своїми щедрівками завітали юні користувачі книгозбірні.  

 
Найкращими щедрувальниками були визначені Вероніка Біда, Вікторія Стеценко та Ярослава Лук’янцева. Усіх щедрувальників працівники бібліотеки пригостили солодощами.
 
Були також підведені підсумки конкурсу новорічних робіт дитячої творчості, виготовлених власноруч. Цим святковим дійством був завершений цикл новорічно-різдвяних заходів у дитячій книгозбірні.
 
 
 
У центральній районній бібліотеці відбулися новорічні посиденьки «Веселімося всі разом нині». Гостями заходу були представники активу книгозбірні. Ведуча свята Лідія Герасименко розповіла про українські звичаї та обряди циклу новорічних свят. 
 
 
 
Усіх привітали з прийдешнім старим Новим роком працівники будинку культури. 
 
 
 
Щедрували та засівали на свята і в сільських книгозбірнях. Згадали також, що улюбленому неофіційному святу цьогоріч виповнюється 99 років.
 Так вже склалось, що упродовж історії час святкування Нового року українцями змінювався аж чотири рази! У наших пращурів він збігався із початком землеробських робіт, тобто був навесні, 22 березня, – у день весняного рівнодення. 

Із прийняттям християнства на Русі візантійський календар почав потроху витісняти старий, а проте офіційно на Русі визначили початок Нового року як 1 вересня лише наприкінці XV століття. 
1699 р. за указом Петра I Новий рік перенесли на 1 січня. Після більшовицького ж перевороту, 24 січня 1918 року, радянська Росія вирішила наздогнати решту  світу і перейти з “архаїчного” юліанського календаря на григоріанський. Цього дня прийняли відповідний декрет: “З метою встановлення… однакового майже з усіма культурними народами обчислення часу запровадити після закінчення січня цього року новий календар. Перший день після 31 січня цього року вважати не 1 лютого, а 14-го лютого, другий день вважати 15-м і так далі”. Так у наших прадідів рівно 100 років тому “конфіскували” 13 днів. А відтак створили привід для тих, хто не сприйняв більшовицьких “реформ”, вже у ніч з 13 на 14 січня наступного, 1919 року святкувати не лише офіційний Новий рік (за новим стилем), але й, віддаючи данину традиціям, т.зв. Старий Новий рік, якому цьогоріч виповнилося 99 років. 


Останнє оновлення на Вівторок, 16 січня 2018, 09:02
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.