Вхід на сайтКАЛЕНДАР«А пам’ять священна...»: захід до 74-ї річниці визволення Буринщини від нацистської окупації PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Середа, 06 вересня 2017, 15:29

 
У перші вересневі дні 1943 року Буринщина була остаточно звільнена від фашистської окупації. У пам’ять про ці події у приміщенні читальної зали центральної районної бібліотеки у формі круглого столу  відбулося спільне засідання краєзнавчого клубу «Буриніка» та Буринської районної ветеранської організації під назвою  «А пам’ять священна...»
Ведуча заходу Лідія Герасименко, використовуючи слайди,  розповіла про трагічні події, що відбувалися у нашому краї за два роки фашистської окупації.

Директор Буринського районного краєзнавчого музею Микола Кононенко більш детально ознайомив присутніх з історичними фактами та унікальними фото того періоду.

Краєзнавець, культуролог, голова громадських організацій «Сумщина-Світ», Буринське земляцтво, Фундації ім. Давида Бурлюка, член НСЖУ Олександр Капітоненко у своєму виступі акцентував увагу на деяких епізодах з періоду окупації міста та на дослідницькій роботі, що проводиться в районі. Нещодавно йому вдалося розшукати щоденник, який вела під час окупації Бурині наша землячка Євдокія Кольченко. Опрацьований та підготований ним до друку щоденник опублікований на шпальтах газети «Рідний край» 30 серпня 2017 року.

Слухач Університету III віку відділення денного перебування  Буринського районного територіального центру соціального обслуговування населення Валентина Бондаренко доповнила його виступ спогадами зі свого дитинства, яке припало на ті страшні роки.

Член Національної спілки краєзнавців України Анатолій Заступ розповів про свою дослідницьку роботу з вивчення історії краю періоду Другої світової війни, зокрема про участь у підготовці матеріалів до видання Книги пам’яті України (Т. 3. Сумська область) та про авторський документальний фільм «Перемогу кували і мої земляки».

Присутні хвилиною тиші вшанували світлу пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни, закатованих у концтаборах, замучених голодом, а також загиблих під час АТО.

Тимчасово виконуючий обов’язки голови Буринської районної державної адміністрації Валентина Перепелиця привітала присутніх зі світлим днем, який вже 74 роки ми відзначаємо саме сьогодні, подякувала  краєзнавцям за їх плідну дослідницьку роботу, побажала миру й якнайшвидшого закінчення того, що відбувається на Сході країни.

Голова Буринської районної організації ветеранів війни та праці Ангеліна Кнуренко також подякувала краєзнавцям за їх ентузіазм в дослідженні історії краю та від імені президії районної організації ветеранів привітала зі святом.

У залі були присутні жінки, що мають статус «учасника війни» -- Чубенко Олександра Антонівна та Суша Ольга Андріївна. Олександра Антонівна поділилася своїми болючими спогадами. Німці, вступивши до її рідного села, спалили хату. Довгих 8 років сім’я мешкала в сараї, доки не звели нового будинку. 

Присутній на зустрічі голова Буринської районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану  та воїнів-інтернаціоналістів «Обов’язок» Микола Аніщенко, привітавши з цим світлим днем, побажав, аби ніколи не було війни.

Учасник АТО, ветеран ракетних військ та артилерії, майор Юрій Жуков поділився спогадами зі свого перебування на цій неоголошеній війні на Сході країни. Він нагороджений 10-ма державними відзнаками за участь у бойових діях, серед яких: Орден за мужність і відвагу, нагрудний знак «За Україну. За її волю АТО-2014».

Начальник відділу культури і туризму Буринської РДА Микола Дишковець зазначив: «Ми повинні підтримувати у належному стані місця поховань Другої світової. На території нашого району ще багато неопізнаних, так званих «санітарних» могил і роботу з пошуку та  перепоховання бійців потрібно вести, хоча вже й минуло 74 роки. Ті події болять в серці кожного, бо вони є певною пересторогою для інших поколінь». Микола Іванович привітав зі святом та побажав миру й оптимізму.
 
 
За чашкою запашного чаю присутні в залі спілкувалися між собою, ставили питання краєзнавцям й отримували вичерпні відповіді.

Керуючий справами виконавчого апарату Буринської районної ради, голова Буринської районної жіночої організації Оксана Іваненко розповіла про 4 покоління своєї сім’ї Іваненків. До найстаршого покоління належав до недавнього часу Михайло Давидович Іваненко – ветеран війни, інвалід війни. Так от він, останні роки свого життя згадував не  про молодість, не про роботу, а про події тієї страшної війни. Пані Оксана зазначила: «Дай Боже нікому не відправляти дітей на війну». 
  
 
Учасники заходу ознайомилися з матеріалами книжкової виставки «Земля людей, нескорених війною» та сфотографувалися на згадку.
 

DSC00617.JPG

DSC00618.JPG

DSC00619.JPG

DSC00622.JPG

DSC006250.JPG

DSC00627.JPG

DSC00629.JPG

DSC00631.JPG

DSC00639.JPG

DSC00599.JPG

DSC006020.JPG

DSC00605.JPG

DSC00607.JPG
 


Останнє оновлення на Середа, 06 вересня 2017, 15:41
 
© 2018 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.