Вхід на сайтКАЛЕНДАРПрезентували видання Миколи Бондаренка та Олександра Капітоненка «Корінням із Сумщини» PDF Друк e-mail
Наші заходи - Наші заходи
Написав Administrator   
Середа, 23 серпня 2017, 12:23

 
На розширеному засіданні краєзнавчого клубу «Буриніка» презентували видання Миколи Бондаренка та Олександра Капітоненка «Корінням із Сумщини» (М. Бондаренко – лінорити, О. Капітоненко – тексти).
 Альбом ліноритів вийшов друком у сумському «Видавничому домі «Еллада»   2016-го року. Це портретна галерея наших земляків, котрі не сприйнявши радянську владу, вимушені були емігрувати за кордон в різні часи, починаючи з 1917 року. Їх доля склалася по-різному, але всі вони не забували звідки бере початок їхнє коріння.
 
 
 
У залі районної державної адміністрації зібралися члени клубу «Буриніка», слухачі університету ІІІ віку, поціновувачі історії рідного краю. Привітати авторів завітали голова Буринської районної ради Євгеній Рябоконь, голова Буринської райдержадміністрації Василь Бойко, міський голова Віталій Мельник,  гості з сусіднього Путивля: директор державного історико-культурного заповідника у місті Путивль Сергій Тупік та науковий співробітник заповідника Олена Лєпьошкіна. 

 
 Ведуча заходу Лідія Герасименко, ознайомивши присутніх з виданням, надала слово його авторам.
 
 
 
Художник-графік Микола Бондаренко розповів про те, як виник задум створити таку серію графічних робіт, розкрив графічну символіку ліноритів, зупинився на проблемах, що виникали під час реалізації проекту.  Серія включає 70 портретів вихідців із Сумщини, серед яких поети, письменники, художники, громадсько-політичні і церковні діячі,  композитори, лікарі, філософи, меценати тощо. Роботу над серією портретів автор розпочав ще 17 років тому, а видати альбом вдалося лише наприкінці минулого року за кошти та сприяння Сумської обласної ради. 
 
 

Автор текстів – Олександр Капітоненко, голова громадських організацій «Сумщина – світ», «Буринське земляцтво» та Фундації ім. Давида Бурлюка,  краєзнавець, культуролог, перекладач, член Національної спілки журналістів України розповів про складнощі пошуку біографічних  даних про наших земляків, охарактеризувавши більш детально деяких особистостей та зазначивши, що пошуки діаспорців з Сумщини будуть продовжуватись і додаткові матеріали доповнять книгу.
 
 
 
Голова Буринської районної державної адміністрації Василь Бойко привітав авторів із виходом альбому та вручив подяки: Миколі Бондаренку  – за визначний вклад в культурно-мистецьке надбання Буринського району та з нагоди презентації унікального видання «Корінням із Сумщини»; Олександру Капітоненку – за активну наукову діяльність в популяризації історії рідного краю та з нагоди презентації унікального видання «Корінням із Сумщини».
 
 
 
Директор Буринського районного краєзнавчого музею Микола Кононенко та письменник, член Національної спілки журналістів України Григорій Фастівець подякували авторам за їх працю над виданням, за патріотизм та любов до рідного краю. 
 
 
 
До слова також були запрошені Сергій Тупік, директор державного історико-культурного заповідника у місті Путивль та Олена Лєпьошкіна, науковий співробітник цього закладу. Сергій Володимирович високо оцінив роботу авторів видання та проявив вдячність краєзнавцям за співпрацю. Він подарував два видання історичної тематики у фонд районної бібліотеки. Олена Миколаївна свою розповідь присвятила одному із представників української діаспори, який увійшов у дане видання – Григорія Паньшина та продемонструвала присутнім слайди ізі світлинами свого земляка.
 
 
 
Із заключним словом до присутніх звернувся начальник відділу кільтури і туризму Буринської РДА Микола Дишковець, який зауважив, що цією спільною роботою автори повертають забуті імена на рідну землю і альбом «Корінням із Сумщини» увійде у мистецьку скарбницю України, як один із найкращих творчих здобутків.
 
 
 
 
На завершення заходу присутні переглянули організовану бібліотекарями книжково-ілюстративну виставку «Визначні особистості української діаспори – родом із Сумщини» та сфотографувалися на згадку.
Останнє оновлення на Середа, 23 серпня 2017, 12:40
 
© 2018 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.