Вхід на сайтКАЛЕНДАРЗ досвіду роботи Слобідської сільської бібліотеки-філії № 2 PDF Друк e-mail
Про бібліотеку - Методична скарбничка
Написав Administrator   
Понеділок, 30 січня 2012, 11:48

   
     Слобідська сільська бібліотека-філія обслуговує  503  користувача, серед яких  158 дітей  та 101- юнацтва. Книжковий фонд бібліотеки становить   близько 8 тис. прим літератури.
 Понад 30 років заклад очолює Віра Іванівна Ковбаса.
               
 Основна місія бібліотеки полягає в сприянні творчому розвитку особистості, наданні вільного доступу до широкого кола інформаційних ресурсів всім, хто потребує цього, впроваджуючи інноваційні форми роботи. Серед функцій біблотеки – забезпечення  громади села інформацією щодо діяльності місцевих органів влади та самоврядування, економічного стану району, соціальних та правових питань.   
                 
 Слобідська  бібліотека №2 пережила відновлення після того, як 11 років тому сталася пожежа і практично знищила книжковий фонд. Великими зусиллями вдалося відновити фонд завдяки підтримки громадськості та органів місцевої влади. Багато книжок подарувала  профспілкова бібліотека місцевого цукрозаводу. Всього було зібрано близько 10 тис. примірників літератури. Проте повністю відновити фонд, який складав майже 17 тис. примірників, не вдалося. Тому на сьогоднішній день існує потреба  в поповненні книжкового фонду для задоволення запитів користувачів.         

 Але, незважаючи на негаразди, просвітницька діяльність бібліотеки різноманітна за формами і методами роботи. Особлива увага приділяється роботі з дітьми та молоддю, адже вони – майбутнє нашої держави. Популяризуючи літературу про життя нашої країни, в бібліотеці відбулося ряд заходів: літературна година “Наша сила у єдності” /до Дня соборності України/, урок історії “Їх смерть життя відродитиь у народі” /до Дня пам’яті Героїв Крут/, година пам’яті “Війни священні сторінки навіки в пам’яті народній”.

 

Одним з найголовніших завдань, які стоять перед бібліотекою – подолання правового нігілізму підростаючого покоління, формування правової культури дітей та молоді, відповідальності за свою поведінку. З цією метою в бібліотеці проводяться уроки права “Закон і сім’я”, бесіди-діалоги “Закони, які мене захищають”, години права “Майбутнє України в руках молодих”. Популяризується література антиалкогольного та протинаркоманійного спрямування, в бібліотеці організовані та діють книжкові виставки: “Ми – проти наркотиків, пияцтва, СНІДу”, проводяться години корисних порад: “Як не згубити свою молодість”, бесіди: “Про шкідливість куріння”, уроки моралі% ”Пристрасті, які забирають життя” .
         
Бібліотекар є частим гостем на виховних годинах у школі, де висвітлюються різноманітні теми. Так, до Дня української писемності та мови було проведено  літературну годину ”Співуча мова нашого народу”, перегляд літервтури “Із слова починається людина, із мови починається мій рід”.
           
 У соціальній інфраструктурі   села бібліотека посідає  особливе місце.
Щорічно в Слободі відзначають День села, організаторами якого є місцева влада /сільський голова Ладуха В.Б./, бібліотека, будинок культури.
             
Пріоритетним напрямом  в роботі бібліотеки є патріотичне виховання молоді.” Від того, якою вона сьогодні буде, які цінності стануть ядром її світогляду, залежить майбутнє нашої держави” – так вважає Віра Іванівна Ковбаса.
             
Однією із важливих складових  національно-патріотичної роботи є краєзнавча діяльність. Адже не знаючи минулого свого краю, не можеш стати освіченою людиною, патріотом своєї Батьківщини. Віра Іванівна разом зі своїми читачами вивчають історію свого села, відкривають його невідомі сторінки. Протягом останніх років в бібліотеці зібрано цікаві матеріали про історію села Слобода.     Проводяться уроки мужності, години історії: “Біль пам’яті”, “Ціна життя і слави”, присвячені вшануванню пам'яті земляка, уродженця с. Слобода Олександра Солдатенка, який не повернувся до рідної домівки з афганської війни.  
              
Головна мета, яку бібліотекар ставить перед собою – це виховання у юнацтва любові до рідного краю, до його історії, рідної природи з використанням краєзнавчої інформації, удосконалення та впровадження нових форм роботи з популяризації літератури краєзнавчої тематики.
              
 Важливим напрямком роботи залишається  профорієнтаційна робота з молоддю.  Для цієї категорії читачів  проводяться  години відвертої розмови “Це не просто професія – це життя”, зустрічі “Знайомтесь: професіонал”,   усні журнали “Лабіринти професій”.
Для найменших читачів бібліотекар організовує екологічні подорожі “Станьмо друзями природи”, літературні ранки “Стежина, що веде до знань”, уроки народознавства “Святий Миколай – покровитель і чудотворець дітвори”, “Українські писанки”, “Святковий вечір в українській оселі” та ін.

Як форма організації дозвілля дітей, при бібліотеці діє читацьке об’єднання – клуб за інтересом “Дюймовочка” для школярів 1-4 класів. Цей клуб був створений з метою продуктивного впливу  на формування особистості дітей, сприяння їх соціальній адаптації, всебічному і гармонійному розвитку, залучення юних до систематичного, активного читання, задоволення їх читацьких запитів.
 
Бібліотека тісно співпрацює  з сільською радою, Слобідським навчально-виховним комплексом, будинком культури, Першотравневою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, дитячим садком. На думку В.І.Ковбаси, саме бібліотека виховує у читачів шанобливе становлення  до національної гідності людини, її культури і мови, намагається стати центром відродження національних традицій, звичаїв,  збереження історії свого села.
            
  Залученню читачів до бібліотеки сприяють облаштовані куточки народознавства, значна увага приділяється проведенню уроків народознавства, які бібліотекар проводить зі школярами Слобідського НВК та Першотравневої школи І-ІІІ ступенів разом з викладачами української мови та літератури Н.Бохан, Н.Білою.
                  В своїй діяльності бібліотекар намагається якомога повніше задовольняти потреби користувачів, прагне перетворити свій заклад на інформаційний, громадський центр свого регіону, який активно впливає на процеси розвитку економіки, освіти, культури місцевої громади.

Планує Віра Іванівна і впровадження нових бібліотечних послуг з використанням комп’ютерів та вільного доступу до Інтернету.    Так,  у 2011 році бібліотека взяла участь у конкурсі «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» у рамках програми “Бібліоміст”.

Ще один конкурс, в якому взяла участь бібліотека – “Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю” що започаткував міжнародний фонд “Відродження”.
 Віра Іванівна Ковбаса – справжній  професіонал своєї справи, завжди тягнеться до нового, перспективного, бо дуже любить свою роботу, своїх читачів і намагається все зробити для того, щоб у бібліотеці було завжди затишно, щоб до бібліотеки йшли і дорослі , і діти, і молодь. Віра Іванівна  переконана, що  книга потрібна людині і сьогодні, і в майбутньому. Без неї неможливі повноцінна освіта та самоосвіта, відродження духовності, формування світогляду.

 
 Людмила Крупосій, провідний методист.


 
 
 
 


Останнє оновлення на Вівторок, 31 січня 2012, 13:10
 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.