Вхід на сайтСвята та події

         
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
                                        

КАЛЕНДАРІсторія бібліотеки PDF Друк e-mail
Про бібліотеку - Історія бібліотеки

 Чи існувала бібліотека в Бурині до 1928 року, відомостей не збереглося.
1928 року при клубі Буринського цукрового заводу відкривається бібліотека з книжковим фондом    13895 примірників.
Вона існувала як районна бібліотека і мала такі відділи: абонемент, читальний зал, дитячий відділ. Читачів обслуговувало 5 працівників.
1941 року, коли німці окупували місто, читачі бібліотеки розібрали книги по домівках, аби зберегти їх, адже в клубі була німецька конюшня. У грудні 1943 року, після звільнення Бурині від окупантів, бібліотека відновила свою діяльність. Люди зносили з дому врятовані книги. Так зібрали 400 примірників книжкового фонду, але ці книги були дуже дорогі для читачів. Завідувачкою бібліотеки стала  Людмила Яківна Умрихіна.
За спогадами її сестри, Тамари Яківни Умрихіної, бібліотека завжди була велелюдним місцем, люди цінували й любили книгу. Як не важко було працювати на заводі, але вечорами в клубі й бібліотеці завжди було багато молоді.
У 1949 році після закінчення Олександрійського бібліотечного технікуму до Бурині приїздить Марія Михайлівна Аніщенко.
Працює спершу бібліотекарем, а після переведення Умрихіної Людмили Яківни в бібліотеку райкому партії – завідуючою районною бібліотекою, пропрацювавши на цій посаді до 1953 року.
Зі спогадів Марії Михайлівни «Бібліотека розташовувалася на першому поверсі клубу, займала одну кімнату, обслуговувала понад 2000 користувачів. Зі мною працювало ще два бібліотекарі. В клубі тоді вирувало справжнє життя. Приходило багато молоді, за книгами стояли черги, ми не встигали обслуговувати читачів.
У 1953 році бібліотеку переводять в приміщення в центрі міста. То був невеличкий будинок розташований поміж приміщенням сучасного ресторану «Чайка» та  приміщенням бувшого пункту прокату. На сьогодні це приміщення не збереглося.
1951 року на Буринщину, закінчивши Харківський технікум підготовки культпрацівників, приїздить за направленням для створення дитячої бібліотеки, приміщення для якої виділили в колишній церкві, Ніна Олексіївна Ковтуненко, яка в жовтні 1956 року стала завідуючою читальним залом районної бібліотеки.
Ось як Ніна Олексіївна згадує ті часи: «Читачів було багато, люди любили читати, та й взагалі скажу так: нас цінували. Любила я цю роботу, бо подобалося спілкуватися з освіченими людьми. Кожні вихідні проводили на підприємствах масові заходи. Допомагали в цьому вчителі,особливо М. Г. Старомінська та О. В. Шубіна, і учні. Організовували концерти, читацькі конференції, читали лекції…».
З 1953 по 1977 рік районною бібліотекою керувала  Третяк Марія Михайлівна.
У 1965 році бібліотеку переводять у новозведений Будинок культури.
1977 року в районі утворюється централізована бібліотечна система  (ЦБС), директором якої призначають Ларису Павлівну Гавриленко. До складу ЦБС ввійшло 45 бібліотек-філій, в тому числі й центральна районна та центральна дитяча бібліотека.
Центральна районна бібліотека стає головною книгозбірнею району. Створюються відділи комплектування та обробки літератури (завідуюча Зінаїда Федорівна Овсієнко), обслуговування (завідуюча Ніна Олексіївна Ковтуненко), методичний (завідуюча Галина Єгорівна Бойко). При відділі обслуговування створюється юнацька кафедра, яка обслуговує близько 900 молодих читачів. До книгозбірні приїздять працювати після закінчення вузу та технікуму молоді спеціалісти Світлана Толстопятова, Валентина Рибна, Ніна Момотова, Любов Шинкарьова. Швидкими темпами зростає книжковий фонд, зростає кількість користувачів.
Із 1996  по вересень 2013  Буринську РЦБС очолює Валентина Олександрівна Охріменко, а з вересня 2013-го заклад очолює Анна Анатоліївна Лук"янцева.  Бібліотека пов’язує перспективи своєї діяльності з наближенням користувачів до бібліотеки, стає ініціатором, організатором і учасником різного роду акцій та масових заходів.
В листопаді 2009 року в Буринській централізованій бібліотечній системі пройшла реорганізація. Рішенням районної ради п’ятого скликання від 26. 11. 2009 року був створений комунальний заклад Буринська районна централізована бібліотечна система (Буринська РЦБС). Відділ комплектування та обробки літератури реорганізовано на відділ формування, зберігання книжкового фонду, обробки літератури та каталогізації.
Враховуючи незаперечні переваги оптичних носіїв інформації, ми створили при районній бібліотеці електронний читальний зал, метою якого є формування бази електронних інформаційних ресурсів бібліотеки, як внутрішніх , бази даних на оптичних носіях (СІД-RОМ і DVD-ROM),  так і зовнішніх – з Інтернету.
Реалії сучасного соціально-економічного життя неминуче відбиваються на роботі бібліотек.  За останні роки значно поширились і збагатились творчі аспекти діяльності центральної районної бібліотеки, виділились нові перспективні напрямки в обслуговуванні користувачів та популяризації літератури, розробляються нетрадиційні види додаткових послуг, змінюється ресурсний потенціал бібліотеки.
 Сьогодні фонд бібліотеки становить понад 100 000 примірників друкованої продукції, якою користується 3375 читачів. Бібліотека пов’язує перспективи своєї діяльності з діяльністю органів місцевої влади, стає ініціатором, організатором і учасником різного роду акцій за участі представників влади, громадських організацій.  Просвітницька діяльність бібліотеки різноманітна за методами і формами. Районна бібліотека є ще й методичним центром для всіх бібліотек району.


 
© 2019 Бібліотека Бурині. Всі права захищено!
© 2010-2011 Бібліотека Бурині: м.Буринь, Сумська обл., Україна.